Menu Zamknij
Domofony wideodomofony kobieta bezpieczeństwo kamera monitoring podgląd zdalne otwarcie domofon wideodomofon

Domofony i Wideodomofony

Domofony i nowsze, bardziej zaawansowane technicznie Wideodomofony służą przede wszystkim do kontaktu na niewielkich odległościach, bez użycia central.

Domofony są proste w budowie, jak również w użytkowaniu. Składają się z kasety , zasilacza, rygla lub zwory oraz co najmniej jednego unifonu z możliwością zdalnego otwarcia rygla. Coraz więcej modeli pozwala również, na otwieranie rygla za pomocą pilotów, pastylek, kart, kodów na klawiaturze numerycznej. Rozwiązanie takie bardzo dobrze sprawdza się w domach wielorodzinnych jak również, blokach i wspólnotach mieszkaniowych.

Wideodomofony są również proste w obsłudze i dają dodatkowe możliwości użytkownikowi. Przede wszystkim posiadają wbudowaną kamerę, dzięki której możemy widzieć osobę dzwoniącą. Posiadają dokładnie takie same możliwości co domofony, a także takie jak zdalne włączenie podglądu, aby zobaczyć co dziej się przed naszym domem. Dają nam również możliwość rejestrowania osób które nas odwiedzały pod naszą nieobecność, jak wiele innych możliwości. Wideodomofony częściej montowane są w domach jednorodzinnych, ale stosuje się również w zabudowie wielorodzinnej.

Urządzenia występują w dwóch systemach:
– analogowym,
– cyfrowym.

Systemy analogowe wymagają położenia instalacji wielożyłowej. Posiadają podstawowe funkcje jak wywołanie, podgląd, otwarcie rygla. Posiadają od jednego do kilkunastu przycisków wywołania.

Systemy cyfrowe to nowocześniejsze urządzenia oparte na technice mikroprocesorowej. Zaletą urządzeń jest bardzo prosta instalacja oraz bardzo duże możliwości. Posiadają klawiatury numeryczne które pozwalają nam wywołać lokal i cyfrowy wyświetlacz, pokazujący nr który wybraliśmy.

Projektanci już na etapie projektu, bardzo często określają jakie urządzenia będą zastosowane i jaką instalację trzeba ułożyć pod system. Z własnego doświadczenia wiemy, że pomaga to uniknąć wielu przykrych niespodzianek i rozczarowań.

Zapraszamy do kontaktu oraz bezpłatnego rozpoznania i wyceny.