Menu Zamknij
Kamery CCTV Monitoring Rejestrator

Telewizja przemysłowa ( Kamery, CCTV, Monitoring )

Telewizja przemysłowa ( Kamery, CCTV, Monitoring ) jest to system kamer, który służy do obserwacji otoczenia obiektu lub dozoru w środku budynku. Bardzo dobrze sprawdza się w dużych centrach handlowych, obiektach biurowych, spółdzielniach mieszkaniowych, domach jednorodzinnych, magazynach.
Podstawowa budowa systemu pozwala na połączenie najczęściej od 4 do 16 kamer w jedno urządzenie magazynujące ( rejestrator ) który odpowiada za nagrywanie i przetwarzanie obrazu oraz wyświetlenie na monitorze

W ostatnich latach, technologia w systemach telewizji rozwinęła się bardzo mocno, wprowadzając wiele rozwiązań usprawniających funkcjonalność. Powstały systemy oparte na analityce, która pozwala urządzeniu na automatyczny odczyt rejestracji samochodu, lub informuje operatora o przekroczeniu terenu obiektu od strony nie uprawnionej do wejścia.

Obecnie najbardziej popularne są kamery TVI oraz IP. System TVI oparty jest o strukturę kabli, które stosowane były przy poprzednich instalacjach telewizji dozorowej. Pozwala to przejść bez dodatkowych kosztów na nowszej generacji urządzenia. Inaczej sprawa wygląda przy kamerach IP, które do pracy potrzebują struktury opartej na kablach teleinformatycznych cat. 5e. Zaletą tego systemu kamer jest bardzo dobra analityka oraz możliwość nadawania do wielu stacji monitorujących jednocześnie.
Oba systemy kamer pozwalają użytkownikowi, przy odpowiedniej konfiguracji rejestratora, sieci firmowej lub domowej i aplikacji w telefonie na zdalny pogląd z każdego miejsca gdzie mamy dostęp do internetu.

Zapraszamy do kontaktu oraz bezpłatnego rozpoznania i wyceny